Skip to navigation

Yeni Medya Tanıtım Ajansı | “Dijital İletişim Çözümleri” Turkish Media Agency

iletişim

info@priletisim.com      +90   

yeni medya, new media, priletisim

Yeni Medya Nedir?

İnstagram, Facebook, Youtube, Apkilasyonlar gibi Yeni Medya unsurlarını DOĞRU STRATEJİLER ile kullanarak hem ürün/hizmet/projelerinizi en hızlı ve etkili şekilde tanıtır; hem de rakiplerinizin önüne geçersiniz.

, internet ve mobil ağlar yardımıyla oluşturulan veya kullanılan, web siteleri, sosyal medya ağları, aplikasyonlar gibi yeni nesil medya düzenine verilen genel isimdir.

Yeni Medya, internet ve mobil ağlar yardımıyla oluşturulan veya kullanılan, web siteleri, sosyal medya ağları, aplikasyonlar (mobil uygulamalar) gibi yeni nesil medya düzenine verilen genel isimdir.

Web siteleri, bloglar, forumlar, instagram, facebook, youtube gibi her türlü sosyal medya araçları, mobil uygulamalar veya global deyimin Türkçe’ye evrilmiş hali ile aplikasyonlar Yeni Medya‘nın bir kaç aracından biridir.

YENİ MEDYA’NIN GELENEKSEL MEDYA’DAN FARKLARI

Televizyon, radyo ve gazete gibi geleneksel medyanın çok daha ötesinde bir etkileşim ağı ile bugünün ve yarının kaçınılmaz medya ağı olacak olan YENİ MEDYA‘nın özelliklerini şöyle sıralayabiliriz, ki bunlar geleneksel medyada YOKTUR:

Dijitallik: Dijital bilgisayarlar ve internetin desteği ile kullanıcıya bir arayüz üzerinden büyük bir depolama olanağı tanınır, verilerin iletişim hızını arttırır. Dergilerin, gazetelerin bilgisayar ve internet ortamında okunabilmesi gibi.

Etkileşimsellik: Geleneksel medyada tek taraflı bir etkileşim vardır. Siz gazeteyi okursunuz ama yorum bırakamazsınız yani anlık tepkilerinizi yazarlara veya editörlere yansıtamazsınız, diğer okuyucuların ne düşündüğünü bilemezsiniz ancak YENİ MEDYA’da bu gazetenin bir web sitesi vardır ve sizler o haberleri okursunuz ve yorumlar yazarsınız, sizin yorumunuzu bir başkası yorumlar. Yani etkileşim vardır.

Multimedya Biçimselliği: Ses, video, görüntü, metin, sayısal veri gibi farklı birçok veri türünün dijital ortamda bir arada bulunma özelliğidir.

Kullanıcı Türevli İçerik Üretimi: Artık kullanıcı sadece tüketmez, aynı zamanda da üretir. Kullanıcılar, kendi içeriklerini üretebilir ve yayabilir.

Hipermetinsellik: Arayüzdeki bir metnin, görselin, videonun başka bir metin, görsel, video ile link’ler vasıtası ile iletişimidir. Bu özellik, bir veriden farklı bir veriye kolaylıkla geçilmesini ve o veri içinde dolaşılmasını sağlar. Örneğin; URL’ler, link’ler.

Yayılım: Hipermetinsellik özelliğinden beslenir. Arayüzdeki bir metnin, görselin, videonun ve sesin hızla dağılmasını ve farklı zamanlarda bunlara yeniden ulaşılmasını sağlar.

Sanallık: Arayüz ile kullanıcının kurduğu iletişimin niteliğini açıklar ve kullanıcıya orada olma hissi verir.

Yani, YENİ MEDYA ile hedef kitlenize çok daha kolay, hızlı ulaşabilir; ürün veya hizmetinize karşı tüketici tepkilerini anlık alabilir; ürün veya hizmet geliştirme sürecinizi kısaltabilirsiniz.

YENİ MEDYA YÖNETİMİ NELERİ KAPSIYOR? NELER YAPIYORUZ?

Bir firma ya da marka veya proje sahibiyseniz Yeni Medya‘da da kesinlikle ama kesinlikle aktif olmalısınız. Sadece aktif olmak da yetmiyor, Yeni Medya araçlarını sürekli güncel tutmalı, gündeme ve önemli gelişmelere göre sürekli güncellemeler yapmalısınız. Yani geride kalmamalısınız ve hep bir adım önde olmalısınız.

Yeni Medya Yönetimi noktasında müşterilerimize 2 seçenek sunuyoruz.

1- Sizin için Yeni Medya içerikleri üretelim. Siteniz yok ise SEO’ya uygun profesyonel bir site kuralım; siteniz var ise sitenizi güncelleyelim; Youtube, DailyMotion gibi popüler ağlarda video kanalları kuralım ve bu kanallar için
tanıtım filmleri ve videolar hazırlayalım; sosyal medya hesabı açmaktan tutun da en etkili hale getirilmesi için gerekli düzenlemeler yapılmasına kadar tüm ağlarınızı biz kuralım ve yönetelim… Web sitesi veya sosyal medya yönetimi için zaman bulamayan, sosyal ağlardaki sıcak gündemi takip edemeyen müşterilerimiz için bu seçeneği öneriyoruz. Sizin yerinize hedef kitlenize ulaşacak, size dönüşleri hızlandıracak Yeni Medya yönetimini biz yapıyoruz.

2- Sizin için Yeni Medya ağlarını kuralım, geliştirelim ve size teslim edelim. Bu ikinci seçenekte Yeni Medya unsurlarınızın kurulumunu, sektör/proje gereksinimine göre hızla hazırlıyoruz ve yönetimini size öğreterek anahtarı size teslim ediyoruz. Güncellemeleri siz yapıyorsunuz.

Her iki tercih için de Dijital İletişim Çözümleri sunuyoruz.

DOĞRU BİR STRATEJİ İLE FARKI ÇOK KISA SÜREDE GÖRECEKSİNİZ

Yeni Medya hizmeti verdiğimiz müşterilerimizden ürün ve hizmet satışlarındaki artışa dair bize ulaşan genel istatistiki veriler göstermiştir ki, ne üretiyor veya sunuyor olursanız olun, bunu doğru bir strateji ve kanalda sunarsanız gerçekten dönüşler şaşırtıcı derecede hızlı ve büyük oluyor.

Hızla gelişen dijital çağda, yeni pazar stratejileri yine YENİ MEDYA düzeni üzerinden işliyor. Geleneksel Medya, belki çok daha kolay kullanılır ve ulaşılabilirmiş gibi görünse de, Yeni Medya’nın 7’den 70’e insanların parmaklarının ucunda oluşu, her an sıcak tepkiler alma fırsatı sunması YENİ MEDYA‘yı kaçınılmaz kılıyor. Sürekli değişen internet algoritmasında mesele her an güncel veriler üretmek değil, bu verileri sağlayan kaynakların yani web sitelerinin teknik yapılanmasını ve tarama mantığını da çözüp buna göre planlamalar yapmaktır.

SÜREKLİ DEĞİŞEN VE GELİŞEN AĞLARLA TEK BAŞINIZA MÜCADELE ETMEYİN

Google sürekli algoritma güncellemesi yapıyor, yani web sitenizin veya sosyal medya çalışmalarınızın Google’da yer etmesi için yaptığınız çok düzgün bir planlama veya içeriğiniz, 1 ay sonra belki Google için bir şey ifade etmiyor olabiliyor. Bunun bilerce örneğini internette yapacağınız aramalarda kolaylıkla görebilirsiniz. O nedenle kullanıcı olarak firma veya kişilerin tek başlarına bir içerik üretmesi ve bunu sosyal medyada sunması yeterli olmuyor; bunun için PRiletişim olarak sunduğumuz hizmetlerdeki gibi profesyonel destek almak gerekiyor.

PEKİ BU İŞİN FİYATI NEDİR?

Doğru strateji ile hazırlanmış bir sosyal medya projelendirmesi ve sunumu zaman alan, emek gerektiren bir süreçtir. Doğru ellerde bir esere; yanlış planlamalar ile bir hezimete dönüşebilecek bu sürecin en sağlıklı yönetimi için de elbette bir bedel olacak. Yeni Medya hizmetinin ücretlendirilmesini; ihtiyacın kapsamı, verilecek hizmet türleri ve hizmetin süresine göre belirliyoruz. Her müşteri, tek müşteridir. O nedenle stratejimiz, ‘kazandır, kazan’dır. Yeni Medya‘nın önemini kavramış, gereğinin farkında olan herkesle kolaylıkla anlaşabiliyoruz…

DMCA.com Protection Status