Skip to navigation

Yeni Medya Tanıtım Ajansı | “Dijital İletişim Çözümleri” Turkish Media Agency

iletişim

info@priletisim.com      +90   

Uzman Yangın Danışmanı Gürkan Danacı

İzmir Adliyesi’nde zehirlenme | Yangın söndürme tüpü dolumunda ihmal mi var?

İzmir Adliyesi’nde zehirlenmenin nedeni yangın söndürme tüpü dolumundaki ihmal mi? Uzman Yangın Danışmanı Gürkan Danacı bilgi verdi.

İzmir Adliyesi’nde zehirlenmenin nedeni yangın söndürme tüpü dolumundaki ihmal mi? Uzman Yangın Danışmanı Gürkan Danacı bilgi verdi.

İzmir Adliyesi’nde yangın söndürme sistemindeki gaz kaçağı nedeniyle 1’i ağır 3 kişi zehirlendi. Bina boşaltıldı. Emniyet yetkilieri ilk bulgulara göre sabotaj ihtimali olmadığını söyledi.

Adliye binasının alt katında gaz sızıntısı olduğu bilgisi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye aracı ve ambulans gönderildi.  Bina tedbir amaçlı boşaltıldı, duruşmalar yarıda bırakıldı.  Adliyeye, gazın tahliyesi için büyük fanlar gönderildi. İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, 7 ambulansın bölgeye gönderildiğini, olası bir duruma karşı hastanelerde hazırlık yaptıklarını belirtti.

YAŞANAN OLAYI BİR YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ UZMANINA DANIŞTIK

Fenix Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri koordinatörü Uzman Yangın Danışmanı Gürkan Danacı, tüpteki bir sızıntı ya da yangın tüpüne farklı gaz koyulması halinde bir zehirlenme yaşanmış olabileceğini; olayın sebebinin yangın dairesinin raporları sonrası anlaşılabileceğini söyledi. Yangın söndürme sistemlerinin kurulum, servis ve periyodik bakım işlemlerinin ancak uzman kişilerce yapılması gerektiğini vurgulayan Danacı, “Bu gerçekten hassasiyet isteyen bir iş. Faaliyet alanınızda gaz içeren tüplerle çalışıyorsunuz. Her sistemin kendine has gaz mahiyeti oluyor ve sistem ancak o gaz ile doğru bir şekilde çalışabiliyor.” diye konuştu.

Yangın Danışmanı Gürkan Danacı ile BU LİNK‘ten irtibat kurulabilmekte.

 

Comments:0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status