Skip to navigation

Yeni Medya Tanıtım Ajansı | “Dijital İletişim Çözümleri” Turkish Media Agency

iletişim

info@priletisim.com      +90   

Emlak sitesi açmak ve sosyal medya yönetimi

Emlak sitesi açmak ve sosyal medya yönetimi

Yeni Medya’nın ne olduğunu ve zaruretini boş yere tekrarlamak istemiyoruz ve direkt emlakçılar için yeni medyanın önemine değinmek istiyoruz. Emlak sitesi açmak ve sosyal medya yönetimi rakiplerin önüne geçmek için gerçekten kaçınılmaz başlıklardır.

Yeni Medya‘nın ne olduğunu ve zaruretini boş yere tekrarlamak istemiyoruz ve direkt emlakçılar için yeni medyanın önemine değinmek istiyoruz. Emlak sitesi açmak ve sosyal medya yönetimi,  rakiplerin önüne geçmek için gerçekten kaçınılmaz başlıklardır.

Emlak sektörüne yeni girmiş biriyseniz iyi yerde açılmış bir ofisin ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Web dünyasını yani interneti de bir bölge gibi düşünün. Hedef kitlenize en yakın konumda olmak istiyorsanız doğru adreste olmalısınız. İşte gerçek yaşamdaki adresin internetteki karşılğı www ile başlayan domain yani ‘alanadı’dır.

WEBSİTESİ İÇİN İLK ADIM: KISA, AKILDA KALICI BİR DOMAİN BULUN

İnternet siteniz olsun istiyorsanız önce iyi bir isim bulmalısınız. Farz edelim ki Çatalca’da emlakçılık yapacaksınız. Google’da daha hızlı yükselmek, rakiplerinizin önüne geçebilmek için ilk önce kısa ve akılda kalıcı bir web sitesi ismi yani domain bulmalısınız. Site isminizde Çatalca ve emlak, gayrimenkul gibi kelimelerin geçmesi her zaman avantajdır. Sitenizin ismi akılda kalıcı, yaptığınız işi anlatıcı olmalı. Mesela www.Gayrimenkul.biz veya www.ArsaSatilik.com gibi. Bu isimlere baktığınızda sitenin ne yaptığını içine girmeden hemen anlarsınız. İyi bir alan adı bulmak, öyle kolay olmuyor. Bir çok webmaster yani web ustası populeritesi yüksek olan sektörlere dair onlarca ve hatta yüzlerce alanadını tescil edebiliyor. Bir emlakçının bir bölgede birden çok arsayı veya tarlayı alıp, zaman içinde satması gibi, bu web ustaları da bunları yeri geldiğinde yüksek bedellere satıyor. O nedenle site açmak için muhakkak, bu alanda çalışan insanlardan destek alın.

Sizin için en doğru alanadı ve webyazılımı için lütfen bizimle iletişime geçin: info@priletisim.com

WEBSİTESİ İÇİN İKİNCİ ADIM: YAZILIM VE HOSTİNG

İyi bir domain iyi bir başlangıçtır. Sıra geldi bu domainin çalışacağı yazılım yani websitesi ve bu siteyi barındıracak hosting seçimine… İşte bu uzmanlık konusudur, işi ehline bırakın ve sadece güncellemeye odaklanın.

WEBSİTESİ İÇİN ÜÇÜNCÜ ADIM: GÜNCELLEME

Google gibi arama motorlarında yükselmek için 200’den fazla algoritma vardır. Bunlardan temel olanları yapmanız siteniz için kaçınılmazdır. Bunların başında sitenizi düzenli olarak güncellemek geliyor. En azından bir kaç günde bir sitenize sektörünüzle ilgili yazılar girin. Bu yazıların da elbette belirli kuralları var. Yazınızın en az 1000 kelime olması, yazınızın konusunu oluşturan anahtar kelimelerin yazıda bir kaç noktada geçmesi gibi.

WEBSİTESİ İÇİN SON ADIM, SOSYAL MEDYA DESTEĞİ

Yeni medya araçlarını kullanarak marka bilinirliliğinizi arttırabilir, sitenize destek çıkabilir, yeni duyuru, haberlerinizi kitlenize en hızlı ve etkileyici şekilde ulaştırabilirsiniz. Bu gerçekten hassasiyetle yapılması gereken bir iştir. Yanlış bir adım tüm emeklerinizi heba etmenize neden olabilir.

Buraya kadar ki tüm adımlar ve fazlası için gelin size daha detaylı bir sunumda bulunalım:  info@priletisim.com

Comments:0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status