Skip to navigation

Yeni Medya Tanıtım Ajansı | “Dijital İletişim Çözümleri” Turkish Media Agency

iletişim

info@priletisim.com      +90   

Web sitesi kurmak

Free web sitesi yapma

Google amcaya ‘ücretsiz hosting’ yazdığınızda Türkiye’den; “free web host” yazdığınızda ecnebi ülkelerinden ücretsiz host sağlayıcılara ulaşabilirsiniz.

Yeni Medya ile kaçınılmaz hale gelen “herkese bir web” anlayışı kapsamında, ister istemez herkes bir web sitesi sahibi olmak istiyor, haklı olarak. Peki bu mümkün mü?

FREE YANİ ÜCRETSİZ WEB SİTESİ YAPILABİLİR Mİ?
Evet, tabiki. Bunun çok yöntemi var. Alan adı (www.priletisim.com gibi) ve hostingi ücretsiz halledebilirsiniz. Alanadını ücretsiz almanız demek aslında, bir firmanın alt alanadlarından birinin kullanımını almazı demek yani firma istediği anda o alan adını kaldırabilir ve siz dımdızlak kalabilirsiniz. Misal wordpress.com. Örnek kendinize bu siteden bir oturum açtığınız ve deneme.wordpress.com domaini kullanmaya başladınız, sitenizi güncellediniz vs. Bilin ki sahip olduğunuzu düşündüğünüz bu alan adı aslında wordpress’indir, siz sadece deneme ile başlayan alt alanadının kullanıcısınızdır.

ALT ALAN ADI İLE ELALEME KAZANDIRMAYIN, DOMAİN SATIN ALIN
Gelelim sadece “ucuz etin yahnisi tatsız olur” demiş atalarımız. Sözü dolandırmadan yazayım. Kendinize ihs.com.tr veya bir başka domain satan sağlam bir firmadan yıllık 40 tl (9 dolar) ödeyerek 1 yıllık .com domain alın. Önerim kesinlikle com ile başlayın. net veya org her zaman ikinci planda olsun. Bu domaini her yıl uzatabilirsiniz yani araç kiralamak gibi. Ardından ücretsiz hosting sağlayan tonlarca yerli ve yabancı firma var, bunlardan rahatlıkla bir host edinebilirsiniz ve sitenizi kurabilirsiniz. Google amcaya ‘ücretsiz hosting’ yazdığınızda Türkiye’den; “free web host” yazdığınızda ecnebi ülkelerinden ücretsiz host sağlayıcılara ulaşabilirsiniz.

Yıllardır bu alanda hizmet eden PRiletisim.com olarak bu sahaya merak salan herkese söylediğimizi son söz olarak söylemek istiyoruz: “Web bir okyanustur, önce kıyıya ardından derinlere alışacaksınız. Nefesiniz yetmiyorsa, derinleri dalgıçlara bırakın.”

Comments:0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status