Skip to navigation

Yeni Medya Tanıtım Ajansı | “Dijital İletişim Çözümleri” Turkish Media Agency

iletişim

info@priletisim.com      +90   

Efsane Cuma hangi site ?

Efsane Cuma hangi site ?

Son dönemde farklı varyasyonlarla oldukça dillendirilen “Efsane Cuma”nın ne olduğu, hangi sitelerde indirim olduğunu paylaşalım sizle.

Son dönemde farklı varyasyonlarla oldukça dillendirilen “Efsane Cuma” konusunda bir kaç detayı paylaşmak şart oldu.
‘Black Friday’ olarak adlandırılan ve İslam aleminde gerçekten çok rahatsız edici karşılanan bu indirim kampanyalarının olduğu gün, aslında Hristiyan dünyasının Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında gerçekleşen bir alışveriş çılgınlığı günüdür.

Bu günde ünlü markalar neredeyse %80’e varan indirimler yapar. Peki bu “Kara” tabiri nereden geliyor? Ecnebi medya taramaları yapınca bu tabirin aslında o gün, o indirim mağazalarında veya işyerlerinde çalışanların aşırı yorulduğu bir gün olması hasebi ile geldiği ileri sürülüyor.
İslam alemini yaralayan tüm teknik hareketlerin bu ülkelerden yayıldığı akla geldiği için aslında bit yeniği aranmasında suçlunun arayan değil; bunu akla getiren olduğu aşikardır.
Müslümanların bayramı olan Cuma günü için kati olarak o tabiri kullanmayacağız, bunu kampanyalarında kullanan aklı evvelleri milletimizin vicdanına bırakıyoruz.

Pekala, efsane Cuma’da hangi site veya sitelerde indirim oluyor?

Yeni Medya’ya aşina herkes aslında bunu kolaylıkla bulabiliyor ama biz yine bir kaç tüyo verelim. E-ticaret müptelalarının çokça alışveriş ettiği  AliExpress.com ciddi anlamda indirim uygulayan sitelerden biri. Site Türkçe olarak da görüntülenebiliyor.

ALIEXRESS’ten alışveriş etmek güvenli mi?

Şahsen bu siteden güneş gözlüğü, mikrofon, kamera ekipmanları almış biri olarak kesinlikle güvenli diyebilirim. Türkiye’de gittgidiyor, sahibinden veya hepsiburada sitelerindeki mantık burada işliyor. Tek yapmanız gereken şunu unutmamak: Aynı ürün bir çok firmada var, ben en uygun fiyatlı olanı bulmalıyım. Bunu yaparken mağaza puanına bakın ve ürünü nakliye gideri satıcıdan olmak kaydıyla mı Türkiye’ye gönderiyor. Yani free shipping (ücretsiz kargo) varsa, satıcı puanı yüksekse ve fiyat diğer mağazalardan ucuzsa affetmeyin alın. Ürün genelde Çin’den 20 günde geliyor. Siz ürünü kontrol edip, onay verdikten sonra para satıcıya gidiyor.

Peki diğer indirimli siteler hangileri?

Hepsiburada, gittigidiyor bunlar arasında. Kampanyalar saatlik bile değişebiliyor. Fırsatları yakaladığınızda yapabilirsiniz alışverişinizi.

Comments:0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status