Skip to navigation

Yeni Medya Tanıtım Ajansı | “Dijital İletişim Çözümleri” Turkish Media Agency

iletişim

info@priletisim.com      +90   

Tanıtım Filmi

Prodüksiyon çalışması, hedef kitleye çok daha güçlü, kolay ve etkili hitap edebileceğiniz bir yoldur.

Tanıtım FilmiFirmalar için hazırlanan tanıtım filmi, bir marka veya hizmetin kimliğini, tarzını, üretim yerini, kapsamını, ürünlerini anlatan ve tüketiciye görsel olarak bunu en etkileyici şekilde sunan bir hizmettir. Tanıtım filmlerinde yeni kampanyalar ya da ürünler duyurulmaz; gerçekleştirilen çalışmalar, var olan kapasite anlatılır. İyi bir tanıtım filmi ile firmanızı çok daha rahat ifade edebilir, bir prestij sahibi olabilirsiniz.

Firmalar tanıtım filmi ile ürünlerini/hizmetlerini tüketiciye etkili bir biçimde anlatır ve tüketicinin görsel belleğinde iz bırakır.

Tanıtım filmi türlerinden bazılarını şöyle sıralamak mümkün:
Kurumsal tanıtım
Ürün Tanıtımı
Sinevizyon
Firma içi eğitim
Oryantasyon
Animasyon

 

KUPA TERAPİSİ HİZMETİ VEREN DOKTOR SEVİL KILIÇ İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ KISA VİDEO:

 

TANITIM FİLMİ İLE REKLAM FİLMİ ARASINDAKİ FARK?

Tanıtım filmleri genellikle bir kurum-firma, şirket, ürün ya da bir projenin geniş ve ayrıntılı bir şekilde, tüm detaylarıyla video, resim, fotoğraf gibi medya iletişim araçlarını kullanarak ön plana çıkartılmasını sağlamak amacıyla yapılır. Hazırlanan bu filmler dvd, flash disk gibi depolama araçları üzerinden fuar, lansman, mağaza iç- dış tanıtımları, seminer ve toplantılarda dağıtılabilir veya internet üzerinden sosyal medya kanallarında yayınlanarak hedef kitleye sunulabilir.

Tanıtım filmlerinde amaç doğrudan hedef kitleye ulaşma çalışmasıdır. Tanıtım filmleri, öne çıkarılmak istenen detayların görsel fazlalığından dolayı, bu detaylar konu hakkında bilgisi ve ilgisi olmayanlara sıkıcı gelebilir. Tanıtım filmleri daha uzun ve açıklayıcıdır, mecaz yerine doğrudan ifade dilini kullanır.

Reklam filmleri ise, konuyla alakalı olsun olmasın tüm hedef kitle üzerinde etkili olmak için yapılan, kısa süreli ve etkili çalışmalardır. Mecaz dili, yani az sözle çok şey ifade edilmeye, benzetmelerden yararlanılmaya çalışılır. Kısa sürede çok şey ifade etme gereği maliyeti arttırır. Maliyeti arttıran faktör, reklamın akılda kalıcı olabilmesi için çok daha fazla çalışılması, iyi bir teknik alt yapı ve gerekiyorsa bilinen bir oyuncu kullanılmasıdır.

Tanıtım Filminin Yapım Aşamaları nelerdir?

Tanıtım filmi çekimi, diğer yöntemlerden farklıdır ve ayrı bir uzmanlık alanı gerektirir.
Önce bir kompozisyon belirlenir.
Çekim yapılacak alanlar planlara göre ayrılır.
Ekip ve ekipman hazırlıkları yapılır.
Tanıtım metni hazırlanır ve verilmesi gereken mesajlar belirlenir.
Kurgusu tamamlanır.
Seslendirme ve montaj işlemleri yapılır.

Gelişen dijital medya ortamında değişmeyen en büyük gerçeklik görselin ikna gücüdür. Yani prodüksiyon çalışması, hedef kitleye çok daha güçlü, kolay ve etkili hitap edebileceğiniz yoldur. Bu aşamada kısa metraj ve uzun metraj olmak üzere firma, şahıs, iş, ürün, proje gereklerine göre tanıtım filmleri hazırlıyoruz. Kurumsal Tanıtım Filmi, Ürün Tanıtım Filmi, Şirket Tanıtım Filmi, Firma Tanıtım Filmi veya Kurumsal Şirket Filmi, Ürün Reklam Filmi, Şirket Reklam Filmi veya Firma Reklam filmleri için PR İLETİŞİM uzman ekibimizden bilgi alabilirsiniz. Bilgi için lütfen tıklayın.

Tanıtım Filmi Fiyatları

Firma tanıtım filmi fiyatlarını belirlemede yukarıda yazdığımız “yapım aşamaları” sürecinde hangi adımlarının ne kadar kullanılacağı önemlidir. Tanıtım filmlerinde ideal süre 5 dakikadır. Fiyatı, çekim günleri sayısı, plan adedi, hava çekimi gibi unsurların talep edilip edilmediği, animasyon veya benzeri artı bir çalışmaya ihtiyaç duyulup duyulmadığı gibi bazı teknik detaylar etkiler.
Modern teknik donanım, uzman ekip ve profesyonel seslendirme hizmetimiz ile müşterilerimize en uygun proje teklifini sunuyoruz.

DMCA.com Protection Status