Skip to navigation

Yeni Medya Tanıtım Ajansı | “Dijital İletişim Çözümleri” Turkish Media Agency

iletişim

info@priletisim.com      +90   

PR

Public Relations'ın kısaltması olan PR
Public Relations’ın kısaltması olan PR

Halkla İlişkiler kavramının İngilizcesi olan Public Relations‘ın kısaltması olan PR, bir kurum, örgüt, hizmet, ürün, marka veya projenin hedef kitlesine en hızlı ve kalıcı şekilde ulaşması ve hedeflenin etkiyi bırakması için yapılan çalışmalar bütünüdür.

PR’ın amacı; itibarı korumak, desteklemek, artırmak ve düşünce, davranış biçimlerine etki edebilmektir.

PR, ÖNCE ZAMANDAN KAZANDIRIYOR

PR yani Halkla İlişkiler yaptığınız çalışma, markanız, ürün veya hizmetinizin daha az maliyetle en kısa sürede beklediğiniz etkiyi göstermesini yani kısaca sizin çok daha fazla kazanmanızı sağlar. PR hizmeti veren bir ajans ile çalışırsanız en başta zaten zamandan kazanmaya başlıyorsunuz demektir. Yenilikçi ve orijinal fikirler üreten bir ekip; siz ürün veya hizmetiniz ile meşgulken sizin yerinize geleceğiniz için performans sergiler. İyi bir PR ajansı ile çalışarak ürün / hizmet / proje / markanızın akılda kalıcılığını sağlayabilir; sırtınızı arkaya dayayarak elinizde bir kahve ile keyif yaparken bir yandan da hedef kitlenizin markanızı talep ettiğini rahatlıkla takip edebilirsiniz.

YENİ MEDYA İLE EVRİLEN KAZANIYOR

Radyo, televizyon ve gazetelerin oluşturduğu GELENEKSEL MEDYA; artık yerini web siteleri, facebook, instagram, youtube, forumlar, mobil uygulamalar gibi YENİ MEDYA düzenine bıraktı. Halkla İlişkiler faaliyetleri de bu medya evrilmesinde payını aldı. Artık modern yapıya ayak uyduran ve gelişmelere göre çalışmalarını organize eden tüm firmalar Yeni Medya üzerinde de doğru, hızlı ve etkili ifade edilmek istiyor. Halkla İlişkiler firmaları da bu talebi en iyi ve hızlı yanıtlayabildiği sürece başarısını koruyup, geliştirebilir.

DOĞRU BİR STRATEJİ ŞART

Yeni Medya hizmeti verdiğimiz müşterilerimizden ürün ve hizmet satışlarındaki artışa dair bize ulaşan genel istatistiki veriler göstermiştir ki, ne üretiyor veya sunuyor olursanız olun, bunu doğru bir strateji ve kanalda sunarsanız gerçekten dönüşler şaşırtıcı derecede hızlı ve büyük oluyor.

Hızla gelişen dijital çağda, yeni pazar stratejileri yine YENİ MEDYA düzeni üzerinden işliyor. Geleneksel Medya, belki çok daha kolay kullanılır ve ulaşılabilirmiş gibi görünse de, Yeni Medya’nın 7’den 70’e insanların parmaklarının ucunda oluşu, her an sıcak tepkiler alma fırsatı sunması YENİ MEDYA‘yı kaçınılmaz kılıyor. Sürekli değişen internet algoritmasında mesele her an güncel veriler üretmek değil, bu verileri sağlayan kaynakların yani web sitelerinin teknik yapılanmasını ve tarama mantığını da çözüp buna göre planlamalar yapmaktır.

SÜREKLİ DEĞİŞEN VE GELİŞEN AĞLARLA TEK BAŞINIZA MÜCADELE ETMEYİN

Google sürekli algoritma güncellemesi yapıyor, yani web sitenizin veya sosyal medya çalışmalarınızın Google’da yer etmesi için yaptığınız çok düzgün bir planlama veya içeriğiniz, 1 ay sonra belki Google için bir şey ifade etmiyor olabiliyor. Bunun bilerce örneğini internette yapacağınız aramalarda kolaylıkla görebilirsiniz. O nedenle kullanıcı olarak firma veya kişilerin tek başlarına bir içerik üretmesi ve bunu sosyal medyada sunması yeterli olmuyor; bunun için PRiletişim olarak sunduğumuz hizmetlerdeki gibi profesyonel destek almak gerekiyor.

PR

Updated on 2018-01-02T00:45:54+03:00, by priletisim.

DMCA.com Protection Status