Skip to navigation

Yeni Medya Tanıtım Ajansı | “Dijital İletişim Çözümleri” Turkish Media Agency

iletişim

info@priletisim.com      +90   

5. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması

Ankara’da sol bilekler kıran kırana yarıştı

5. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması, Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenledi.

Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen ve yarın da sürecek olan 5. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması’nda ilk gün tamamlandı.

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü öncülüğünde Türkiye Vücut Geliştirme Fitness – Bilek Güreşi Federasyonu ve Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü (ASİLDER) işbirliği ile düzenlenen yarışmaya 13 ile 18 yaş arasında 1120 sporcu katılıyor.

542 SOL KOL KIRAN KIRANA YARIŞTI

“Güçlü Bilekler, Güçlü Nesiller” temasıyla organize edilen yarışmanın ilk gününde aralarında engelli sporcuların da bulunduğu 542 sol kol sporcusu ter döktü. Yarışmaya 53 ilden 113 kulüp sporcusu katılıyor. Sol Kol Sıkletleri, 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80 ve +80 kg. Engelli Sol Kol Sıkletleri ise 55 ve +55 kg.

5. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması, Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu

Kategorilerde birinci olanlara tam; ikincilere yarım; üçüncü olanlara ise çeyrek altın verildi. Dereceye giren sporculara Bilek Güreşi Federasyonu onaylı “Başarı Belgesi” ve “Madalya” verildi. Müsabakalara katılan tüm sporculara “Katılım Belgesi” verildi.

Yarın da sağ kol müsabakaları yapılacak ve dereceye giren sporculara yine ödüller verilecek. Ayrıca 1 antrenöre / beden eğitimi öğretmenine çekilişle “Umre Ziyareti” hediye edilecek.

AMAÇ SPORU SEVDİRMEK

Yarışmanın amacı ata sporumuz olan bilek güreşini gençlere tanıtmak, sevdirmek, yetenekli sporcuları tespit ederek ülkemize kazandırmak, engelli sporcuların da bu tür müsabakalara katılımını sağlamak, gençler arasında sporu yaygınlaştırmak, iletişimi ve dostluğu artırmak.

YARIŞMA SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN CANLI YAYINLANIYOR

1120 sporcunun yarıştığı, binlerce seyircilerin heyecanla izlediği yarışma organizasyonun internet adresi olan www.bilekguresi.com sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden de canlı yayınlanıyor.

Comments:0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status